Anna Gavalda – Onu Seviyordum

12 Ağustos 2017
Anna Gavalda – Onu Seviyordum Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Anna Gavalda – Onu Seviyordum Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!
Anna Gavalda - Onu Seviyordum Onu Seviyordum
Anna Gavalda
Doğan Kitap
121

Bir mutfaktan bir dünya geçiyor. Aşklar, pişmanlıklar, hüzünler, zayıflıklar ve ayrılıklarla... Bir kayınpeder ile gelininin bir gece boyunca sürdürdüğü diyalog bize bırakıp gitmek ile korkakça kalmanın çelişkisini anlatıyor. Terk edilmiş bir kadın ve terk edememiş bir adamın konuşmasından oluşan roman, aynı zamanda Fransız edebiyatının son dönemine damgasını vuran genç bir yazarı müjdeliyor, Anna Gavalda’yı.
"Onu Seviyordum", aşk üzerine hüzünlü bir roman. Ama akıcı dili, sürükleyici diyalogları nedeniyle son derece dinamik bir yapıya sahip. Yazarı, önce kendini mutlu etmek için yazdığını söyleyen doğallıktan yana bir kadın. Kocası tarafından terk edilen, iki çocuk annesi Chloé kadar, çevresine karşı her zaman mesafeli duran Pierre de çok iyi çizilmiş karakterler. Pierre’in gelininin hüznüne karşı duyduğu ilgiyle anlatmaya başladığı aşk hikâyesi romanın dönüm noktası. Gavalda, bu noktadan itibaren Chloé’nin ayrılık hüznünü bir kenara itiyor ve kayınpederin geçmişte kalan, evliliği yüzünden bitirdiği aşk hikâyesini ön plana çıkarıyor. Kalmak ile gitmek, sınırlar ile özgürlük, aşkı yaşamak ile saklamak arasında gidip gelen bir roman "Onu Seviyordum". Fransa’da ve dünyada büyük yankı uyandıran, okuyucuya her yanıyla sıcak gelen bu kitabı Türk okurlarının da benimseyeceğinden hiç şüphe yok.

Anna Gavalda – Onu Seviyordum Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Anna Gavalda – Onu Seviyordum Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın