David Eagleman – Incognito: Beynin Gizli Hayatı

18 Kasım 2017
David Eagleman – Incognito: Beynin Gizli Hayatı Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! David Eagleman – Incognito: Beynin Gizli Hayatı Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!
David Eagleman - Incognito: Beynin Gizli Hayatı Incognito: Beynin Gizli Hayatı
David Eagleman
Domingo Yayınevi
304

'Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür.'
Montaigne

Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?
Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan -ve neredeyse şimdiden klasikleşen- kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus'tan renkleri işitip biçimleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve araştırmaları bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri hakkında olağanüstü bir keşif yolculuğu sunuyor.

"Bir kitap okudum, hayatım değişti."
İsmet Berkan, Hürriyet

"Zihniniz bu kitap için size teşekkür edecek."
Wired

David Eagleman – Incognito: Beynin Gizli Hayatı Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! David Eagleman – Incognito: Beynin Gizli Hayatı Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın