Edith Wharton – İki Kız Kardeş

19 Aralık 2017
Edith Wharton – İki Kız Kardeş Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Edith Wharton – İki Kız Kardeş Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!
Edith Wharton - İki Kız Kardeş İki Kız Kardeş
Edith Wharton
Kırmızı Kedi Yayınevi
120

İki Kız Kardeş'te, Amerikan edebiyatının klasikleşmiş yazarlarından Edith Wharton, 20. yüzyıl başlarındaki Amerika'nın yoksul çevrelerine bir pencere açıyor. Ann Eliza ve Evelina Bunner, mütevazı dükkânlarında çalışarak hayata tutunmaya çalışan iki kardeştir. Birbirinin aynı renksiz geçen günleri, satın aldıkları bir saatle birlikte bambaşka bir yöne çevrilir. Alman göçmeni olan saat ustası Ramy, iki kardeşin hayatlarının altüst edecek, kaçınılmaz ve trajik bir sonun temellerini atacaktır. Amerika'nın kent yaşamının ve toplum düzeninin fon oluşturduğu bu küçük roman, başkahramanları dışında çizdiği yan karakterlerle de klasik edebiyatın önemli örneklerinden biri sayılıyor.

Wharton, İki Kız Kardeş'te fedakâr davranışın ironik bir şekilde trajediyle sonuçlanmasını işlemiştir. Edith Wharton bir zamanlar, "Hayat, soyut ilkelerle ilgili değildir ancak kader, eski geleneklere, eski inançlara, eski trajedilere ve eski hatalara verdiğimiz tavizler ve zavallı uzlaşmaların birbirinin arkasından gelmesidir," diye yazmıştı.

Edith Wharton – İki Kız Kardeş Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Edith Wharton – İki Kız Kardeş Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın