Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Hemşerim

27 Temmuz 2017
Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Hemşerim Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Hemşerim Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!
Gülse Birsel - Yolculuk Nereye Hemşerim Yolculuk Nereye Hemşerim
Gülse Birsel
Epsilon Yayınevi
192

Kitabımın kapağı için ginger adlı aletin üzerinde fotoğraf çektirmemin iki sebebi var:
Birincisi, mizahi yönü. Bu aracı ve bu aracın üzerinde seyahat etme fikrini resim olarak eğlenceli buluyorum.
İkincisi daha önemli. Segway, veya halk arasındaki adıyla "Ginger", beklenen konuda, yani taşımacılık sektöründe büyük bir patlama gerçekleştirememiş olduğu halde, politika alanında son yılların en hayırlı, en içimin yağlarını eriten eylemine imza atmıştır: George W. Bush tabir ettiğimiz, zeki, çok sevdiğim, güzel insan, şimdiye kadar kimsenin "Hooop, yolculuk nereye hemşerim?" şeklinde hesap sormaya cüret edemediği barış güvercini (!) A.B.D başkanını, milyonların gözü önünde, üzerinden atmak, düşürmek, yere sermek!
Ve Ginger, sadece bunun için bile "asrın icadı" payesini sonuna kadar hak etmektedir.
Elinizdeki kitabın politik yazılardan, siyasi mizahtan oluştuğunu sanmayın. Konu yine şehir hayatının cilveleri, hepimizin yaşadığı şeyler.
Ama üzerime düşeni yapıp, bir yerde üçüncü kitabımı, kendi tarzımla, iki tekerlekli, pille çalışan, maksimum 20 kilometre hıza çıkabilen naif arkadaşım Ginger'a ithaf etmek istedim!
Bu da Bush'a kapak olsun!

Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Hemşerim Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Hemşerim Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın