Lisa M. Stasse – Sürgün

8 Aralık 2017
Lisa M. Stasse – Sürgün Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Lisa M. Stasse – Sürgün Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!
Lisa M. Stasse - Sürgün Sürgün
Sürgün Serisi 1. Kitap
Lisa M. Stasse
Pegasus Yayınları
384

Issız bir adaya düşmekten çok daha kötü kaderler vardır…
Dünya senden vazgeçtiğinde kime dönüşürsün?

Birleşik Kuzey İttifakı'nın uysal vatandaşlarından genç Alenna çocukken ailesinin tutuklanmasına tanık olduktan sonra toplumla uyumlu yaşayıp göze çarpmamayı öğrenmiştir. Ancak on altı yaşına girdiğinde ülkedeki tüm yaşıtlarına uygulanan ve potansiyel suçluları belirleyen testte başarısız olur. Bu testi geçemeyenlerin kaderi bellidir: Çark adındaki adaya sürülmek.

Adaya gönderilen sürgünlerin tahminî yaşam süresi iki yıldır ve Alenna burada zor koşullarla, alan sahiplenmek için kopan iç savaşlar ve gökyüzünde belirip çocukları kaçıran makinelerle mücadele etmek zorunda kalır. Sonunda, yakışıklı ve karizmatik savaşçı Liam ve diğer yeni arkadaşlarıyla adadan kurtulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkmaya karar verirler. Hayatta kalmak imkânsız gibi görünse de Alenna ne olursa olsun başarmakta kararlıdır...

"Stasse distopya ve bilim kurguyu harmanlayarak gençlerin ellerinden bırakamayacağı, macera dolu bir dünya yaratmış."
-Voya-

Lisa M. Stasse – Sürgün Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Lisa M. Stasse – Sürgün Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın