J. K. Rowling – Boş Koltuk
Macera / 11 Nisan 2018

Kitap Adı: Boş Koltuk Yazar: J. K. Rowling Yayıncı: Doğan Kitap Sayfa Sayısı: 592 Yüzyılın en büyük hikâye anlatıcısı J.K. Rowling’den… Küçük bir kasaba hakkında büyük bir roman. Barry Fairbrother kırklı yaşlarının başında beklenmedik bir şekilde hayata gözlerini yumar. Bu ani ölüm yaşadığı kasabanın halkı için büyük bir şok olacaktır. Arnavutkaldırımlı meydanı ve eski kilisesiyle Pagford, sıradan bir İngiliz kırsalı gibi görünse de bu tatlı görüntüsünün ardında bir savaş sürmektedir. Zenginler fakirlerle, gençler ebeveynleriyle, kadınlar kocalarıyla, öğretmenler öğrencileriyle sürekli bir çatışma halindedir. Pagford kesinlikle göründüğü gibi bir yer değildir. Belediye Meclisi’nde Barry’den boşalan koltuk, kasabanın görüp göreceği en büyük savaşın tetikleyicisi olacaktır. Türlü düzenbazlıklar ve hırsla süren, herkesin birbirinin foyasını ortaya çıkaracağı seçim savaşında zafer kimin olacaktır?

Jessica Shirvington – Panzehir
Macera / 11 Nisan 2018

Kitap Adı: Panzehir Kitap Serisi: Disruption Serisi 2. Kitap Yazar: Jessica Shirvington Yayıncı: Yabancı Yayınevi Sayfa Sayısı: 368 Sevdiğiniz kişiyi aldatmışken, kendinizle nasıl barışırdınız? Kurtarmak için savaş verdiğiniz kişi sizi sırtınızdan bıçakladığında, hayatınıza nasıl devam ederdiniz?   İki sene önce Maggie Stevens ava başlamıştı.   Dört hafta önce ise aradığını bulduğunda ve Maggie’nin körü körüne güvendiği Quentin, onun bütün yalanlarını ortaya çıkardığında, hayatı yerle bir olmuştu.   Şimdiyse Maggie karanlıkta yaşıyor, fakat orada kalmayı planlamıyordu. M-Corp’u alaşağı etmesi gerekirken öylece duramazdı. Onu geri kazanma ihtimali varken olmazdı.   Parazit’le başlayan maceranın bu baş döndürücü sonunda, Maggie’nin bütün dünyaya gerçekleri göstermesi gerekecekti. Peki ya bunun bedeli ne olacaktı?   Her şey.     “Macera dolu, kesinlikle nefes kesici ve sevip destekleyeceğiniz karakterleri olan bu seriyi yıllar boyu önereceğim.” –YA MIDNIGHT Reads-   “Jessica Shirvington’ın bir şeyi yanlış yapması mümkün değil.” -Thoughts by BJ-   “Bu kitap bana o kadar çok şey hissettirdi ki… Sürükleyiciliği ve macera dolu olması bu fantastik distopik ikilemeyi bitirmek için muhteşemdi. Bu ikilemeyi şiddetle öneriyorum!” -Reading with Jenna-

Cassandra Clare – Küller Şehri
Macera / 18 Şubat 2018

Kitap Adı: Küller Şehri Kitap Serisi: Ölümcül Oyuncaklar Serisi 2. Kitap Yazar: Cassandra Clare Yayıncı: Artemis Yayınları Sayfa Sayısı: 525 Vampirler, kurtadamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak kadar heyecan! Ölümcül Oyuncaklar can yakmaya devam ediyor! Komada bir anne ve dünyayı yok etmeye kararlı bir baba.. Clary Fray, kurtadamlar, şeytanlar ve gizemli Gölgeavcılarıyla dolu, ürkütücü New York yer altı dünyasına doğru sürükleniyor. Geçmişiyle ilgili öğrendikleri yalnızca başlangıç. Şimdiyse dünyanın kaderi Clary’nin ellerinde. Yeni keşfettiği güçlerini ustaca kullanmayı ve asla kendisinin olmayacak bir erkeğe karşı hislerini dizginlemeyi başarabilecek mi? “Vampir Avcısı Buffy hayranları bu seriye bayılacak.” -Publishers Weekly- “Sevgili Edward ve Jacob, ikinize de tapıyorum ama haftasonu Jace’le olacağım. Üzgünüm! Sevgiler, Stephenie.” -Stephenie Meyer-

Cassandra Clare – Kemikler Şehri
Macera / 18 Şubat 2018

Kitap Adı: Kemikler Şehri Kitap Serisi: Ölümcül Oyuncaklar Serisi 1. Kitap Yazar: Cassandra Clare Yayıncı: Artemis Yayınları Sayfa Sayısı: 580 Vampirler, kurtadamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak daha birçok şey. Ölümcül oyuncaklar hafızanıza kazınacak! On beş yaşındaki Clary Fray, New York’ta Pandemonium Kulüp’e doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi. Hele ki, bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary, polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary’den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek kolay olmayacaktı! Clary’nin onları görebilmesine çok şaşıran katiller kendilerini Gölgeavcıları olarak tanıtacaktı. Yani, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabile!

Cassandra Clare – Camlar Şehri
Macera / 18 Şubat 2018

Kitap Adı: Camlar Şehri Kitap Serisi: Ölümcül Oyuncaklar Serisi 3. Kitap Yazar: Cassandra Clare Yayıncı: Artemis Yayınları Sayfa Sayısı: 624 Vampirler, kurtadamlar, periler ve gerçek aşk. Solugunuzu kesecek bir gerilim ve heyecan. “Ölümcül Oyuncaklar”da aksiyon tam gaz! Clary, annesinin ölümüne sebep olan iksirin peşindeydi ve ona ulaşmak için de bir an önce Camlar Şehri’ne gitmesi gerekiyordu. Kendisini sağlam bir ölüm kalım savaşının içinde bulmasıysa an meselesiydi. Kurtadamlar, vampirler ve periler, ortalığı birbirine katmak için Camlar Şehri’nde biraraya gelmişti. Clary’nin tek bir kozu vardı. Sahip olduğu güçler! Fakat bu aynı zamanda büyük bir risk ve sorumluluk demekti. Çünkü ya herkesi kurtaracak ya da her şeyi yok edecekti. Clary’nin yolculuğunda ona ihanet ve onur eşlik etti. Kah kazandı, kah kaybetti. Olsun! Camlar Şehri için değerdi!

Cassandra Clare – Cennet Ateşi Şehri
Macera / 18 Şubat 2018

Kitap Adı: Cennet Ateşi Şehri Kitap Serisi: Ölümcül Oyuncaklar Serisi 6. Kitap Yazar: Cassandra Clare Yayıncı: Artemis Yayınları Sayfa Sayısı: 800 Siyah, gece boyu avlanmanın rengi Beyaz, ölümün ve yasın Altın rengi, gelinlikler içindeki bir gelinde güzel Ve kırmızı, büyüyü tersine çevirmeye özel – Gölge Avcısı Çocuk Şiiri Dünyayı sarsan kült seri “Ölümcül Oyuncaklar”ın merakla beklenen bu baş döndürücü finalinde, Clary ve arkadaşlarışimdiye dek karşılarına çıkan en acımasız düşmanla savaşacak: Clary’nin ağabeyi. Sebastian Morgenstern çoktan harekete geçti. Cehennem Kupası’nın gücüyle Gölge Avcıları’nı karanlık avcılara dönüştürüyor. Aileleri ve âşıkları birbirinden ayıran bu karanlık yaratıklarla Sebastian’ın ordusu gitgide genişliyor. Köşeye sıkışan Gölge Avcıları, Idris’e çekilse de Alicante’nin meşhur iblis kuleleri bile onları Sebastian’ın gazabından uzak tutacak güçte değil. Üstelik Ne filimler, Idris’te kapana kısılmışken dünyayı iblislerden kim koruyacak? Ne filimler’in hayal bile edemeyeceği kadar büyük bir ihanet açığa çıkarken Clary, Jace, Isabelle, Simon ve Alec’in kaçmaktan başka çaresi yok. Daha önce hiçbir Gölge Avcısı’nın ayak basmadığı ve giden hiçbir canlının geri dönemediği iblis topraklarının derinliklerine yolculuk etmek zorunda kalsalar da… Dünyanın kaderi üzerine girişilen bu korkunç savaşta aşk feda edilecek ama ölüm yine de payına düşeni almadan gitmeyecek!

Cassandra Clare – Düşmüş Melekler Şehri
Macera / 18 Şubat 2018

Kitap Adı: Düşmüş Melekler Şehri Kitap Serisi: Ölümcül Oyuncaklar Serisi 4. Kitap Yazar: Cassandra Clare Yayıncı: Artemis Yayınları Sayfa Sayısı: 496 Aşk. Kan. İhanet. İntikam. İşler artık her zamankinden de karışık! Ölümcül Savaş sona erdi. On altı yaşındaki Clary Fray de nihayet New York’taki evine döndü ve halinden memnun. Gölge Avcısı olmak için eğitiliyor. Annesi hayatının aşkıyla evleniyor ve Aşağı Dünyalılar’la Gölge Avcıları sonunda barış ilan etti. En önemlisi de Jace artık Clary’nin sevgilisi. Ancak her güzelliğin bir bedeli var. İşler tam yoluna girdi derken biri Gölge Avcıları’nı öldürmeye başlıyor. Şimdi, Aşağı Dünyalılar’la Gölge Avcıları arasında yeni bir savaş başlaması an meselesi. Jace de birdenbire uzaklaşmaya başlayınca Clary, büyük bir gizemin içine dalıp en korkunç kabusuyla yüzleşecek. Sevdiği her şeyi, Jace’i bile kaybetmesine yol açabilecek olaylar zincirinin başlamasının ise tek bir nedeni var. Bizzat Clary. NEW YORK TIMES ÇOKSATANLAR LİSTESİNDE AYLARCA KALDI USA TODAY ÇOKSATARI WALL STREET JOURNAL ÇOKSATARI PUBLISHERS WEEKLY ÇOKSATARI İKİ BUÇUK MİLYONDAN FAZLA BASILDI YAKINDA BEYAZ PERDEDE! “Bu hızlı ve büyüleyici macerayı okurken hop oturup hop kalkacaksınız.” – VOYA “Hızlı, komik, karanlık ve heyecan dolu. Clare’in kalemi, epik masallara, büyülü hikayelere değip gelmiş.” – Endicott Journal for the Mythic Arts “Okurları sabırsızlığa boğan Ölümcül Oyuncaklar serisinin dördüncü…

Cassandra Clare – Kayıp Ruhlar Şehri
Macera / 18 Şubat 2018

Kitap Adı: Kayıp Ruhlar Şehri Kitap Serisi: Ölümcül Oyuncaklar Serisi 5. Kitap Yazar: Cassandra Clare Yayıncı: Artemis Yayınları Sayfa Sayısı: 636 New York Times çoksatarı “Ölümcül Oyuncaklar” serisi devam ediyor. Tabii Jace, Clary ve Simon’ın başındaki tehlikeler de… Jace’le Clary yeniden karşılaştığında, Clary korkunç gerçekle yüzleşti. İblis Lilith’in büyüsü altındaki Jace, kötülüğün hizmetkarı olmuştu. Gölge Avcıları şimdi ne yapacaktı? Kaybedilen geri istenebilir miydi? Aşk için ödenecek bedel, ne olabilirdi? Günah ve kurtuluş işbirliği yaptığında, kime güvenmek gerekirdi?

Teri Terry – 2054 Çıkış Yok
Macera / 13 Şubat 2018

Kitap Adı: 2054 Çıkış Yok Yazar: Teri Terry Yayıncı: Altın Kitaplar Sayfa Sayısı: 368 Kyla’nın hafızası silindi, kişiliği yok edildi, anıları sonsuza dek kayboldu. O programlandı. Hükümet onun bir terörist olduğunu ve kurallarına uyduğu takdirde ona ikinci bir şans vereceklerini söylüyor. Fakat geçmişin yankıları Kyla’nın zihninde fısıldaşıyor. Birileri ona yalan söylüyor ve hiçbir şey göründüğü gibi değil. Gerçeği ararken kime güvenebilir? Yakalayan, ürperten ve fazlasıyla gerçek. Elden bırakılamayacak bir macera romanı.

Harlan Coben – Geçmişle Dans
Macera / 12 Şubat 2018

Kitap Adı: Geçmişle Dans Yazar: Harlan Coben Yayıncı: Martı Yayınları Sayfa Sayısı: 478 Toprağın altına gömdükleriniz, bir gün ortaya çıkarsa… Buram buram tutku kokan karanlık salonları geride bırakmış; şimdi iki çocuğu, harika bir kocası ve konforlu bir hayatı olmasına rağmen yine de eskiye özlem duyan bir kadın… Çok yetenekli bir belgesel fotoğrafçısıyken, kırklı yaşların sonunda sahte paparazzilik yapmak zorunda kalan bir adam… Ve yıllardır çözemediği tozlu bir dosyanın ısrarla izini süren bir dedektif… Seri cinayetlerin bir araya getirdiği Megan, Ray ve Broome’un önünde zor günler vardır artık. Hak ettiğine inandığı adamları öldüren, böylece bu adamların hayatlarını mahvettiği kızlara ikinci bir şans tanıdığına inanan, kendince doğru sebeplere sahip bu katil, acaba bu üç insanı alt edip kanlı macerasına devam edebilecek midir? “Günümüzün en iyi gerilim ve gizem ustası kim diye sorarsanız, kesinlikle Harlan Coben derim.” Dan Brown “Ustalıkla yazılmış bir roman. Zekâ ve ironiyi bir arada kullanan Harlan Coben, düzen ve kaos ikilemini muhteşem bir şekilde yansıtarak, bilinçaltımızda yaşadığımız bitmek bilmeyen savaşı başarılı bir şekilde satırlara dökmüş.” Publishers Weekly “Çağımızın polisiye/gerilim romanlarına verilebilecek hiç kuşkusuz en iyi örneklerden biri. Şok edici aksiyon sahneleri bu romanı mükemmel kılıyor.” Booklist “Harlan Coben, okurları ilk sayfadan itibaren kitabın içine çekmeyi başaran bir yazar. Hayranlarının…

Elizabeth Norris – Geri Sayım
Macera / 10 Şubat 2018

Kitap Adı: Geri Sayım Yazar: Elizabeth Norris Yayıncı: Martı Yayınları Sayfa Sayısı: 496 Neden ikinci bir şansim olduğunu biliyorum. Bu yüzden ölümden döndüm, gerçekten yaşadiğimi hissetmek için. Bu kez doğru olani yapacağim. On yedi yaşındaki Janelle bir trafik kazasında ölür fakat okul arkadaşı Ben tarafından yeniden hayata döndürülür. Janelle yaşadığı bu mantık dışı olayın iç yüzünü öğrenmeyi kafasına koymuştur ama dirilişi ve Ben’in bundaki rolü, çözmesi gereken bilinmezliklerden yalnızca biridir. Janelle, FBI Ajanı olan babasının dosyalarını kendi kazasına dair bir ipucu bulmak amacıyla karıştırırken, aktif bir kronometre keşfeder. Peki bu geri sayım ne için başlatılmıştır? Beklenmedik bir anda hayatına giren Ben’in sırrını çözdüğünde bu aletin gizemi de ortaya çıkacaktır ki söz konusu alet dünyanın sonunu hazırlayan büyük bir tehlikenin de habercisidir. “Elinizde temposu hiç düşmeyen, sayfalarını ardı ardına çevireceğiniz bir kitap var. Tadını çıkarın!” -The New York Times- “İnatçı ve her döndüğü köşede yeni bir sürprizle karşılaşan Janelle sizi peşinden sürüklemeye kararlı.” -Publishers Weekly- “Yetenekli yazar Elizabeth Norris karakterlerin her birini incelikle işlemiş. Geri Sayım’da bir macera romanından çok daha fazlası mevcut.” -The Washington Post- “Dünyanın sonuna doğru bir geri sayım… Heyecan ve aksiyonun her sayfasına nüfuz ettiği, zekice kurgulanmış bir roman.” -Book-

Louis L’Amour – Şalako
Macera / 3 Şubat 2018

Kitap Adı: Şalako Yazar: Louis L'Amour Yayıncı: ASEM Yayınları Sayfa Sayısı: 211 Hondo, Shalako, Crossfire Trail, The Shadow Riders, The Quick and the Dead, Conagher, Heller in Pink Tights, Catlow, The Diamond of Jeru, Stranger on Horseback, Hondo and the Apaches, Four Guns to the Border Filmlerinin seneryolarını yazdı.

Bret Easton Ellis – Glamorama
Macera / 3 Şubat 2018

Kitap Adı: Glamorama Yazar: Bret Easton Ellis Yayıncı: İthaki Yayınları Sayfa Sayısı: 657 Victor, yirmili yaşlarında, yakışıklı ve başarılı, New Yorklu bir mankendir. Muhteşem bir sevgilisi vardır: Chloe. Hırçın bir sevgilisi daha vardır: Alison. Victor ve arkadaşlarının dünyasında düşüncelerin önemi yoktur. Onlara göre hiçbir şey kalıcı bir değere ya da niteliğe sahip değildir. Onlara göre “Gerçeklik bir illüzyondur”, “Moda, eskimiş modadır”. Birgün gizemli bir adamın, Victor’a gemiyle Avrupa’ya gidip eski sevgilisi Jamie Fields’ı bulması için 300,000 Dolar vermesiyle karanlık olaylar zinciri başlar. Victor kendi dünyasından insanlar tarafından gerçekleştirilen bir dizi terörist saldırının ve işkence sahnelerinin ortasına düşer. Victor’a göre tanık olduğu bu öfke, “bilmediklerinin aslında en önemli şeyler” olduğu ve “yaşamın senaryosunun sürekli değiştiği” gerçeğini ispatlamaktadır. 90’lı yılların kült yazarı Bret Easton Ellis, ‘Glamorama’da şan, şöhret ve para tutkusunun ulaşabileceği son noktaya işaret ediyor. Parıltılı yaşamların üzerindeki yaldızı kazıdığınızda ortaya çıkan yoz görüntüye inanamayacaksınız. Ellis her sayfada taptaze bir cehennem yaratıyor. Bu kargaşanın ortasında bile üslubu her zamanki gibi son derece gizemli bir şekilde zarafet dolu. The New Yorker Şöhret kültürünün derinlerine inip okuru hem dehşete sürüklüyor hem de yüzeyin altındaki karanlık gerçeği açığa çıkarıyor. – Daily Telegraph

Ottwell Binns – Karlı Köşkün Esrarı
Macera / 21 Ocak 2018

Kitap Adı: Karlı Köşkün Esrarı Yazar: Ottwell Binns Yayıncı: Türkiye Yayınevi Şimdiyee kadar okuduğunuz macera romanlarından tamamen başka bir tarzda yazılmış olan bu eser sizi Şimali Amerika’da buzlu ülkelere götürecektir. Burada köepklerin çektikleri kızaklara binecek, kürk hırsızları ile dövüşecek, türlü entrikalar içine gireceksiniz. Karlı Köşkün Esrarı, gayet hareketli, yıldırım süratiyle hareket eden bir romandır. İçinde baş döndüren maceralardan başka temiz bir de aşk bulacaksınız.

Jeffrey Archer – Dokuz Kuyruklu Kedi
Macera / 10 Ocak 2018

Kitap Adı: Dokuz Kuyruklu Kedi Yazar: Jeffrey Archer Yayıncı: Altın Kitaplar Sayfa Sayısı: 280 Yaşamının beş yılını Avam Kamarası’nda, on dört yılını Lordlar Kamarası’nda ve iki yılını da Kraliçe’nin hapishanesinde geçirmiş olan yazar, iki yıllık cezası süresince beş ayrı hapishane dolaşmıştır. Jeffrey Archer mahkûmiyeti sırasında diğer mahkûmlardan dinlediği olayları kâh hüzünlü, kâh komik, kâh zarif nüktelerle süslediği bu unutulmaz hikâyeleri okuyucuların beğenisine sunuyor. Dokuz Kuyruklu Kedi, usta yazar Jeffrey Archer’ın tadına doyum olmayan hikâyelerinden oluşan beşinci kitabıdır. Eser, uluslararası üne sahip ressam Ronald Searle’nin özgün çizimleriyle bezelidir. “Zamanımızın en iyi hikâye yazarı.” (Mail on Sunday) “Jeffrey Archer’dan daha iyi bir hikâye yazarı olabileceğini düşünemiyorum.”