Murray Bookchin – Ekolojik Bir Topluma Doğru

28 Aralık 2017
Murray Bookchin – Ekolojik Bir Topluma Doğru Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Murray Bookchin – Ekolojik Bir Topluma Doğru Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!
Murray Bookchin - Ekolojik Bir Topluma Doğru Ekolojik Bir Topluma Doğru
Murray Bookchin
Sümer Yayıncılık
400

'Bu kitaptaki makaleler, özetle, bugün yüz yüze olduğumuz ekolojik sorunların özünü yakalama çabasıdır: Yani, toplumsal ilişkilerde tahakküm ve ekonomik ilişkilerde rekabet. Alman Yeşilleri ve dünyanın birçok yerinde politik olarak, nahif çevreciler bir yana, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerindeki birçok sosyalistten bile duymakta olduğumuz, kapitalizm ve serbest rekabetin erdemleri hakkındaki mevcut çığırtkanlık yüzünden, tüm bu makalelerdeki anti-hiyerarşik ve anti-kapita ist yönelim, her tür 'Sol'un hiç olmazsa modern kapitalizme karşı bir zeminde buluştuğu yirmi yıl öncesine oranla bugün çok daha önemlidir.

Öyleyse, bu kitapta öne çıkan, toplumsal ekoloji, kentleşme, rasyonel bir toplum için yeni teknolojiler, Marksizm ve yeni bir politika gibi, görünüşte ayrı duran konuları birleştiren nedir? Tüm bu makaleler tek bir temaya farklı ifadeler kazandırmıştır: Tutarlı, özgürlükçü ve diyalektik bir bakış açısına duyulan ihtiyaç. Eğer tek bir suçum varsa, o da, tutarlı bir biçimde ve dogmatizme ya da sekterliğe kapılmaksızın, devrimci bir geleneği savunmaya ve bugün, ona kapitalizmin son dönem gelişmelerinde tam anlatımını bulan bir esneklik kazandırmaya çalışmam olmuştur.

Murray Bookchin – Ekolojik Bir Topluma Doğru Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Murray Bookchin – Ekolojik Bir Topluma Doğru Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın