Nijat Kazimov – Renkli Taşlar

Renkli Taşlar Kitap Kapağı Renkli Taşlar
Nijat Kazimov

Merhaba,

Renkli Taşlar isimli Fransa`da ve Rusya`da basılan romanımın Türkçe versiyonunu aşağıdakı linkten indire bilirsiniz. Kitap hakkında düşüncelerinizi, eleştirilerinizi benimle paylaşa bilirsiniz.

Çevirisi İstanbul Universitesi  hukuk Prof. Doktoru Fethi Gedikli tarafından yapılmıştır. 

Saygılarımla,
Nijat Kazimov

Romanın kahramanı universite yıllarından sevdiği kadınla evli olan, özgüveni olmayan yazar Lafayet`dir. Fransa`da yaşayan Lafayet, roman yazma hevesi olsa da, büyük yazarları düşündükden sonra, kendisinin ne kadar küçük olduğunu anlar ve depresyona kapılır. Eşi onun bu kederine sonvermesi için, birgün farkl birşey teklif eder. İş arkadaşının Fransa`nın Korsika adasındakı evinin anahtarlarını eşine vererek oraya gidip, yalnız kalarak yazmaya çalışmasını ister. Vakit kaybetmeden Korsika`ya giden Lafayet, orada İran kökenli komşusu ile garip bir tanışma yaşanır. İntihar etmeye kalkışan Efşar Lafayet tarafından kurtarılır. Hastanede onların arasında diaqloq Lafayetin hayatını kökten değişir. Lafayet Afşarın hayat hikayesini her gün hastaneye onu ziyarete gelerek yazmaya başlıyor. Afşarın zor hayatı Lafayet için insanlık dersine dönüşüyor.

Roman Fransa`da, Rusya`da ve Azerbaycan`da basılmıştır. Çevirisini İstanbul universitesi Prof. Doktoru Fethi Gedikli gerçekleştirmiştir. Romanı okumak isteyen pdf versiyonunu aşağıdakı linkten indire bilirler.

KategorilerRomanEtiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir