Erdem Katırcıoğlu – Bir Satanistin Anıları
Roman / 19 Eylül 2017

Kitap Adı: Bir Satanistin Anıları Yazar: Erdem Katırcıoğlu Yayıncı: E Yayınları Sayfa Sayısı: 301 Kendisinden binlerce kez daha güçlü olan yaratıcısına Tanrı’ya karşı gelerek yaratılanların ilk günahkarı olan Şeytan… Şeytan’nın peşinden giden, “Cehennemin kapılarını aç, sonsuz karanlıklardan bize gel ve biz kardeşlerini bağrına bas!” diye Şeytan’a dua eden ve O’na tapan Satanistler… Son yıllarda önce Amerika’da, daha sonra da Avrupa’da hızla yayılan Satanizm şimdi de ülkemizin gündeminde… Dünyanın her yanından genci kendine çeken bu akım, Satanizm, nedir, ne değildir? Şeytan İncili’nde neler yazıyor? Pek çok insanın merak ettiği Kara Büyü nedir ne değildir? Şeytan Nikahı nedir? Baykuş, Yarasa, Yılan… Kara Keçi, Kara Köpek, Kara Kedi… Ne ilgisi var Şeytan’nın Tanrı’nın bu yaratıklarıyla? Kara Ateş, Sonsuz Karanlıklar ve Kan… Satanistler bunlara çağrışım yaptığı için mi siyahlar giyiniyor, siyah giysilerini kırmızılarla süslüyorlar? Satanizm ve Satanistlerle ilgili aklınıza gelen gelmeyen pek çok sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız. Yayınlarımız arasında çıkan Kuşkucu Tomas’ın yazarından sürükleyici yeni bir roman…

Erich Segal – Doktorlar
Roman / 19 Eylül 2017

Kitap Adı: Doktorlar Yazar: Erich Segal Yayıncı: İnkılap Kitabevi DOKTORLAR SIK SIK YETERİNCE DUYGULU VE ANLAYIŞLI OLMAYIŞLARI, SİNİRLİ VE HIRÇIN OLMALARI NEDENİYLE KINANIRLAR. ANCAK ONLAR BİZE, HAYATLARININ İLKBAHARLARINI FEDA ETTİKLERİNİ, ÖBÜR İNSANLARA YARARLI OLMAK İÇİN YİRMİLİ, OTUZLU, HATTA KIRKLI YAŞLARINDAKİ EN DEĞERLİ YILLARINI TÜMÜYLE YİTİRDİKLERİNİ HATIRLATMAZLAR BİLE. DAHASI, ÇOĞU DOKTOR PEK ÇOK YOKLUĞA GÖĞÜS GERMİŞ, BÜTÜN BU ZAMAN DİLİMLERİ İÇİNDE BİR DÜZİNE GECEYİ BİLE GERÇEK UYKUDA GEÇİRMEMİŞTİR. PEK ÇOĞU (ÖZELLİKLE KADINLAR) BU YOLDA YA HİÇ EVLENMEMİŞ, YA DA EVLİLİKLERİNİ KURBAN ETMİŞ VEYA ÇOCUKLARININ BÜYÜMESİNİ İZLEMENİN BENZERSİZ FIRSATINI KAÇIRMIŞLARDIR. BU NEDENLE DOKTORLAR, DÜNYANIN KENDİNE ZENGİNLİK, SAYGINLIK YADA TOPLUMSAL BİR YER SAĞLAMAK GİBİ BİR BEDELİ BORÇLU OLDUĞUNU SAVUNDUKLARINDA, ONLARIN BU İSTEKLERİ TÜMÜYLE NEDENSİZ DEĞİLDİR. AYRICA YAPTIKLARI İŞLER VE GÖSTERDİKLERİ FEDAKARLIKLARIN BAZILARININ KARŞILIĞININ PARA İLE ÖLÇÜLEBİLMESİ DE MÜMKÜN DEĞİLDİR. AYRICA İSTATİSTİKLER DE GÖSTERMEKTEDİR Kİ; DOKTORLAR HASTALARINDAN DAHA KÖTÜ ACI ÇEKERLER. ÇÜNKÜ HEM KENDİ SORUNLARI, HEM DE HASTALARIN SORUNLARI NEDENİYLE DE (PEK BELLİ ETMESELER BİLE) ÇOK ÜZÜLÜRLER. AYRICA YOĞUN VE STRESLİ İŞLERİ NEDENİYLE YIKILAN BİR EVLİLİĞİ KİMSE ONARAMAZ VEYA BABASININ YA DA ANNESİNİN İŞİ NEDENİ İLE SORUNLARINI SÜREKLİ SAVSAKLAMALARI YÜZÜNDEN YIKIMA UĞRAMIŞ ÇOCUKLARININ AHLAKINI DÜZELTEMEZ. BU NEDENLE, DOKTORLAR ARASINDA YOĞUN DEPRESYON YÜZÜNDEN İNTİHAR, İLAÇ KULLANMA VE ALKOL GİBİ PROBLEMLERE DE SIK RASTLANIR.

Erin Pizzey – Öpücükler
Roman / 19 Eylül 2017

Kitap Adı: Öpücükler Yazar: Erin Pizzey Yayıncı: Remzi Kitabevi Sayfa Sayısı: 398 Madeleine: Hamiledir ve sadık olmayan bir kocası vardır. Doğuracağı çocuk ise evliliklerini kurtarmak bir yana, güzelliği ve garip huylarıyla, Madeleine’nin kocasıyla yaşadığı huzursuzluğu daha da artıracaktır. Edwına: Evli olduğu halde başka erkeklerle ilişkiye girmekten kaçınmaz ve yırtıcı karakteriyle Madeleine’nin tam karşıtını oluşturur. Madeleine’e, aşkı, erkekleri ve dünyanın kirli yüzünü öğretebilecek bir kadındır. Ama Madeleine onu dinleyecek midir? Germaıne: İyi kalpli, becerikli ve erkekleri dünyasından uzaklaştırmış bir kadındır. Mistik dünyaya duyduğu ilgi, ona mutluluk getirecek midir? Karakterleri birbirinden son derece farklı bu üç kadın, modern yaşamın önlerine çıkardığı sorulara yanıt aramaya çalışmaktadırlar-ve bu çaba içinde aşkın ve “öpücükler”in tek başına hiçbir anlam ifade etmediğini öğreneceklerdir.

Fatih Gürsu – Kayıp
Roman / 19 Eylül 2017

Kitap Adı: Kayıp Yazar: Fatih Gürsu Yayıncı: Yitik Ülke Yayınları Her zamanki koltuğumda oturuyor, televіzyonun karşısın da, adını o anda hatırlaуamadığım ama daha önсe izlediğimi zаnnettiğim sadeсe film izliyоrdum. Yorgundum, filmin başını hatırlayamıyordum. аmmа o bilindik azılı izlеyici inаdıylа sonuna getirmeye çalışıyordum o ise bitmemeye çalışıуоr, kаpаnаn gözlerime zorla hakim olabіlіуordum. Gözlerіm kapanıvermiş. Nasıl kapandığını hatırlaуamıуorum.

Abbas Sayar – Yılkı Atı
Roman / 19 Eylül 2017

Kitap Adı: Yılkı Atı Yazar: Abbas Sayar Yayıncı: Ötüken Neşriyat Sayfa Sayısı: 120 971 TRT Roman Başarı Ödülü sahibidir. “Güçlü, hırslı bir at kişnemesi ovanın dört bir yönüne dağıldı. Dağınık düzen otlayan sekiz on at başlarını kaldırdılar ve kulaklarını diktiler. (…) İçlerinde güçlü kuvvetlileri vardı. Kimi kahra uğramış zavallı, kimi yılkının alışığı…” Hesaptan düşülmüş, defterden silinmiş Doru Kısrak’ın yılkıya bırakılma öyküsüdür. Kışın dağda, belde başının çaresine bakacak, çıplak tabiatla savaşacak, ömrü olur da bahara yılkıdan sağ dönerse, o zaman ona bir iş düşünülecektir. Halk dilinin zengin kelime ve deyimleriyle işlenerek, şiirsel bir anlatımla ölümsüzleştirilmiştir.

Abdulhamit Muhaciri – Cihat Günlüğü
Roman / 19 Eylül 2017

Kitap Adı: Cihat Günlüğü Yazar: Abdulhamit Muhaciri Yayıncı: Özgün Yayıncılık Sayfa Sayısı: 208 Ayrılık saati gelmişti. Tek tek sarıldım, Paçator’a, Şirbeççe’ye. Yunus ağlamaya başladı. Yeşil gözlerinden inciler dökülüyordu. Bir anda ayrılmaktan vazgeçip kalmak isteğiyle zorlandım. Boğazıma acı bir düğüm oturdu. Yunus’un o yeşil gözlerini ve inci tanesi yaşlarını bir sevgiyle, bir acıyla, bir hasretle gönlüme unutulmaz anılarla gömüp onlara sırtını döndüm. Her adım, onlardan bir ayrılık adımıydı. Hoda Hafız Afganistan! Hoda Hafız Biraderanı Mücahidan!

Flora Kidd – Çıkmaz Sokak
Roman / 18 Eylül 2017

Kitap Adı: Çıkmaz Sokak Yazar: Flora Kidd Yayıncı: Gelişim Yayınları Hayata küskün iki insanın birbirlerinin kollarında acılarını unutmaya çalışmaları mıydı Lenore ile Adam Jonson’ın ilişkisi? Lenore, Herzel’le ilişkisinin bozulmasından sonra Maine’a, ablasının yanına gelmişti. Burada biraz başını dinlemek ve duygularını tahlil etmek istiyordu. Adam ise geçirdiği korkunç bir kaza sonucunda görme duyusunu neredeyse tümüyle yitirmişti. İkisi de dünyaya ve öteki insanlara karşı büyük bir kuşku besliyorlardı. Yine de aralarında bir anda kopan ve onları kasıp kavuran bir duygu fırtınasının önüne geçememişlerdi. Daha ilk tanıştıkları gece birbirlerinin olmuşlar ve bu ilişki kısa sürede büyük bir tutkuya ve aynı zamanda da şiddetli bir anlaşmazlığa dönüşmüştü. Ama Adam’ın alımlı ve bir o kadar da inatçı kız arkadaşı Valerie Baker’ın ortaya çıkışı her şeyi alt üst edecek, belki de hayatlarının akışını tümüyle değiştirecekti…

Forrest Carter – Dağlardan Sorun Beni
Roman / 18 Eylül 2017

Kitap Adı: Dağlardan Sorun Beni Yazar: Forrest Carter Yayıncı: Say Yayınları Sayfa Sayısı: 294 Amerikalı kızılderililerin kültürlerinin ve uygarlıklarının ortadan kaldırılması, çağımızın en büyük yüzkaralarından biridir. Kıtayı atalarından miras alan kızılderililer, ne yazık ki bunu çocuklarına bırakamamışlardır. Kızılderili soykırımı ve onlarca kabilenin yeryüzünden silinmesi, ‘1860-1890 yılları Amerikası’nın korkunç bir trajedisidir. Dağlardan Sorun Beni bu trajediyi anlatmaktadır.Topraklarından atılan, çoluk çocuk katledilen, göçmen kamplarında açlıktan ve hastalıktan ölmeye terkedilen, ihanetlere uğrayan bir kızılderili boyunun, Apaçiler’in başkaldırısının romanı olan Dağlardan Sorun Beni’de bir halk destanı okuyacaksınız.Romanın kahramanı olan Apaçi lideri Geronimo olağanüstü kişiliği, aklı ve aklını kullanması, inancı ve boyuneğmezliği ile Apaçiler’in direniş destanının simgesidir. Son Apaçi savaşçısı olan yenilmez lider Geronimo’nun gerçek yaşam öyküsünün anlatıldığı Dağlardan Sorun Beni insan direnişinin romanıdır, insan olanın yenilmezliğinin romanı.

Francois Olivier Rousseau – Aşkın Büyüsü
Roman / 18 Eylül 2017

Kitap Adı: Aşkın Büyüsü Yazar: Francois Olivier Rousseau Yayıncı: Can Yayınları Sayfa Sayısı: 223 George Sand ile Alfred de Musset: On dokuzuncu yüzyıl edebiyatına damgalarını vuran bir kadın ve bir erkek. Toplumun kurallarının karşısına kendi hayat görüşleriyle dikilen sanatçılar ve edebiyatçılar arasına taşrada yaşayan bir baronun karısıyken, Paris’e demir atmayı başaran George Sand da katılmıştı. Tutkulu, bağımsız, iddialı ve akıllı bir kadın olan George Sand’ın karşısına ruhsal bozuklukları olan, çift kişilikli, çelişkilerle dolu, acı çekmeden yazamayan, ama dehasıyla göz alan şair Alfred de Musset çıktı. Asıl adı Aurore Dupin olan George Sand, kadınlara yüklenen ikinci sınıf kimliği reddederek, gerek yazarlığı, gerek yaşama biçimiyle öne çıkmak istiyordu; erkek adı kullanmakla kalmıyor, erkek giysileriyle de dolaşıyordu. Paris’in bohem hayatına dalan, besteci Chopin dahil pek çok sevgilisi olan, ama siyasal kimliği ve idealist sosyalizmi ile de adını duyuran George Sand ile Alfred de Musset’nin bir araya gelmesi, bir fırtınanın kopması gibiydi. Sevgilisinden altı yaş büyük olan George Sand’ın zaman zaman anne rolünü üstlendiği bir ilişki yaşadılar. Birlikteyken Paris’te yaptıkları her şey olay oldu. Filme de çekilen ve Juliette Binoche’un George Sand rolünü üstlendiği Aşkın Büyüsü, on dokuzuncu yüzyılın sanat ortamında gelişen, kavgalarla, kuşkularla yoğrulan bu olağanüstü, tutkulu, çılgın, fırtınalı aşkın romanı.

Frederic Beigbeder – Kuzey Kulesi 107. Kat
Roman / 18 Eylül 2017

Kitap Adı: Kuzey Kulesi 107. Kat Yazar: Frederic Beigbeder Yayıncı: Doğan Kitap Sayfa Sayısı: 289 Fransız edebiyatının çılgın çocuğu Frédéric Beigbeder okurlarını bu romanıyla dünyanın kaderini değiştiren o güne götürüyor. 11 Eylül 2001… İkiz Kuleler’in 107. katındaki Windows on the World adındaki şık restoranda iki oğluyla birlikte kahvaltı eden bir gayrimenkul pazarlamacısının son dakikalarına tanık oluyoruz. Beigbeder, sonu belli bir gerilim filmi çekiyor sanki. Ama bir yandan da Montparnasse Kulesi’nden dünyaya bakıyor ve hayata dair görüşlerine, hayatına dair itiraflarını da katıyor. “Kuzey Kulesi 107. Kat”, olayla ilgili belgelerden de yararlanılarak yazılmış, heyecan dolu bir roman. Orada yaşanan paniği tüm sıcaklığıyla hissediyorsunuz kitabı okurken. Paris’ten Amerika’ya ve 11 Eylül’e bakma fırsatı buluyorsunuz. Bu mesafeli bakış, Beigbeder’nin bakışı… Yazar, kendini ele vermek konusunda ise hiç de mesafeli değil. Hatta, “burjuvaziyle saadet olmadığı çocukluğumdan hatırımda kalan tek şey” diyecek kadar içten. “Kuzey Kulesi 107. Kat”, saat 08.30’da başlıyor ve 10.29’da sona eriyor. Dinamik, çarpıcı ve etkileyici iki saat bu.

Frederick E. Smith – 633. Filo
Roman / 18 Eylül 2017

Kitap Adı: 633. Filo Yazar: Frederick E. Smith Yayıncı: Başkan Yayınları Genç Amerikalı gözleri parlayarak: “Zaten daima o olayın, savaşın en büyük öykülerinden biri olduğunu düşünmüştüm. Başlarına gelecekleri bildikleri halde gözlerini kırpmadan gittiler. Tanrım, kimbilir ne cesur insanlardı!..” dedi. Meyhanecinin gözlerinde anımsamadan doğan bir ifade belirdi: -Evet, büyük insanlardı.

George Sand – Şeytanlı Göl
Roman / 18 Eylül 2017

Kitap Adı: Şeytanlı Göl Yazar: George Sand Yayıncı: Cumhuriyet Yayınları Sayfa Sayısı: 160 Dönemin en önemli romanı: “Şeytanlı Göl”dür. Hep Tanrı’yı aradı ama… 1848’de başlayan ihtilalle birlikte Sand, politik hayata karışma arzusuyla kendini tekrar Paris’te bulur. Kısa süreli bazı siyasal çalışmalardan sonra 1849’da bir daha dönmeme kararı üzerine Nohant’a gider ve politik hayattan kendini soyutlayarak daha çok tiyatro eserlerine yönelir.

Geza Gardonyi – Tanrı’nın Kılıcı Atilla
Roman / 18 Eylül 2017

Kitap Adı: Tanrı'nın Kılıcı Atilla Yazar: Geza Gardonyi Yayıncı: Elips Kitap Sayfa Sayısı: 331 Din, insanlık, bilgi gibi amaçlar için ölüme atılmanın bir manası vardır. Fakat bir kedi, alfabeyi bile bilmeyecek kadar cahil bir dişi Hun veledi için; kahvaltıda sucuk yiyen, en neşeli zamanında bile yüzüme sevgiyle bakmaktan çekinen bilgisiz bir barbar için… Hun hükümdarı Attila kendisine Tanrı tarafından verilmiş olan gücü elinde bir kılıç gibi kullanarak dünyaya yenilmez olarak nam salıyor. Ancak Attila Tanrı’nın buyruğuna karşı gelemiyor ve ona yeniliyor. Attila’nın kim olduğu Zeta’nın dilinden ve onun bakış açısıyla anlatılıyor. Bizanslı bir esir olan Zeta’nın bir Hun kızı olan Emöke’ye duyduğu aşk uğruna kaldığı Hun toprakları, emrine girdiği Attila için savaşa katılması ve Attila’nın büyüyen gölgesi okuyan herkesi etkisi altına alacak bir anlatımla sunuluyor. Tanrı’nın Kılıcı Attila, dünyayı yerinden oynatan bir hükümdarın gücü ile uğruna her şeyin göze alınabileceği aşkın gücünü karşılaştıran ve bu iki gücü ustalıkla harmanlayan, keyifle okunacak bir biyografik roman.

Giovanni Scogaamillo – Istanbul’un Gizemleri
Roman / 18 Eylül 2017

Kitap Adı: Istanbul'un Gizemleri: Sırlar, Ziyaretçiler, Büyüler, Doğaüstü Olaylar Yazar: Giovanni Scogaamillo Yayıncı: Bilge Karınca Yayınları Sayfa Sayısı: 292 İstanbul kendi başına bir gizemdir, bir gizem tarihi ve bir gizemler merkezidir her çeşitinden. Ve İstanbul yüzyıllardan beri süregelen bir arayışın buluşma noktasıdır, ölümsüzlerin, gizli ve bilinmeyen üstünlerin, bilgelerin, gizemcilerin ve de şarlatanların uğrağıdır. Dünyanın tüm büyük ve eski kentleri, Roma, Paris, Londra, Prag vb her zaman bir merkez görev işlevini gördüler. İstanbul da böyledir bir tarih, kültür, sanat ve düşünce merkezi olarak. Ancak İstanbul’un bir farkı ve bir özelliği vardır, her zaman olmuştur. İstanbul bir kültür, medeniyet, ve bunlardan oluşan bir inanışlar potasıdır. Doğu ve Batının değişmeyen bir buluşma, kaynaşma noktası, bir odak noktası ve ola ki manyetik bir alan.

Golleen Mc Gullough – Gazap Kuşları
Roman / 18 Eylül 2017

Kitap Adı: Gazap Kuşları Yazar: Golleen Mc Gullough Bir kuşla ilgili efsane şöyle der: Tüm yaşamında yalnızca bir kez, yeryüzündeki bütün yaratıklardan daha tatlı, daha dokunaklı bir sesle şakır bu kuş… Yuvasından ayrılır ayrılmaz bir alıç ağacı aramaya başlar, bulana dek durmamacasına… Sonra ağacın acımasız dikenleri arasında en sivri, en uzun olanına göğsünü gömerken, ölümcül şarkısına başlar… Diken yüreğini parçalar ama o, acısını aşarak, bir çayır kuşundan, bir bülbülden daha güzel, daha içli dile getirir azabını. Dünya susar kulak kesilir, tanrı cennetinde mutlu olur, gülümser… Çünkü en güzeli, ancak büyük azap pahasına elde edilir… Yada böyle der efsane… Colleen Mc Cullough (Gazap Kuşları)