Thomas More – Ütopia

14 Nisan 2017
Thomas More – Ütopia Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Thomas More – Ütopia Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!
Thomas More - Ütopia Ütopia
Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi
Thomas More
İş Bankası Kültür Yayınları
250

Thomas More (1478-1535): Yargıçlığı boyunca dürüstlüğü ve haktanırlığıyla sivrilen ve Sokrates gibi bir anlamda bu yüzdeb ölüme mahküm edilen bir 16.yüzyıl yazarıdır.Günümüzden yaklaşık beşyüz yıl önce yayınlanan Utopia'da (1516) ise More, denebilirse, çizdiği "yeryüzü cenneti" ile bugün de kaynak gösterilen bir "toplumsal mutluluk" örneği sunmaktadır. Utopia, Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi'nde Mina Urgan'ın yazarı ve yapıtı birlikte ele alan derinlikli incelemesiyle yayınlanmaktadır. Sebahattin Eyüboğlu (1908-1973); Hasan Âli Yücel'in kurduğu Tercüme Bürosu'nun başkan yardımcısı ve Cumhuriyet döneminin en önemli kültür insanlarından biridir. Vedat Günyol (1911-2004); Kültür tarihimizin Tercüme Bürosu ruhunu, sonraki dönemlerde yayıncısı olduğu Yeni Ufuklar dergisi ve Çan Yayınları'yla sürdüren en önemli üyelerinden biridir. Mina Urgan (1915-2005); Gerek yazıp çevirdikleri, gerekse yaşantı tavrıyla kültür hayatımızın en iz bırakan hocalarındandır.

Thomas More – Ütopia Kitabını idefix'ten İndirimle Satın Alın! Thomas More – Ütopia Kitabını D&R'dan İndirimle Satın Alın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın