Jonathan Margolis – O: Orgazmın Mahrem Tarihi

Ücretli e-kitap indir
O: Orgazmın Mahrem Tarihi Kitap Kapağı O: Orgazmın Mahrem Tarihi
Jonathan Margolis
Agora Kitaplığı
400

Orgazmın biyolojisi, antropolojisi, psikolojisi ve teknolojisi hakkında kapsamlı bir çalışma olup, çağlar boyunca orgazm hakkında çıkan bütün literatürü tarayarak kaleme alınmış olan ‘‘Orgazmın Mahrem Tarihi’’, aynı zamanda mağaralarda yaşayan atalarımızdan günümüzün Viagra ve ‘‘Sex and the City’’ çağına kadar kadın ve erkek orgazmlarının gizli tarihini gözler önüne sermektedir...

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Anthony Storr – Cinsel Sapmalar

Ücretli e-kitap indir
Cinsel Sapmalar Kitap Kapağı Cinsel Sapmalar
Anthony Storr
Yılmaz Yayınları
151

Anthony Storr’un Cinsel Sapmalar adıyla çevirisini sunduğumuz Sexual Deviation adlı yapıtı, konunun uzmanı olmayan meraklılar için, bilimselliği gözden ırak tutmayarak ama bilimsel yapıtların “anlaşmazlığı”na da sapmayarak yazdığı önemli bir kitaptır. Çeviri, 1975’te yayımlanan 7. basımından yapılmıştır. Kitapta kullanılan kimi terimlerin Türkçesi için Mithat Enç’in Ruhbilim Terimleri Sözlüğü’nden yararlanılmıştır. “Sapık” sözcüğü dilimizde aşağılayıcı ve suçlayıcı bir anlamda kullanıldığı için de “deviation” sözcüğü daha yansız bir anlamı olan “sapma” sözcüğü ile karşılanmıştır.

Kitabın içerdiği başlıca konular şunlardır:

 • Cinsel Kökenli Suçluluk Duygusu
 • Cinsel Kökenli Aşağılık Duygusu
 • Sado-Mazoşizm
 • Fetişizm
 • Transvestizm
 • Kadın Eşcinselliği
 • Erkek Eşcinselliği
 • Teşhircilik, Süürtücülük, Dikizcilik, Oğlancılık
 • Çocuksevicilik
 • Sağaltım yöntemleri; Ruh çözümcü Hekimliğin İlke ve
 • Yöntemleri
Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Karen Dolby – Bir Nefeste Cinsellik Tarihi

Ücretli e-kitap indir
Bir Nefeste Cinsellik Tarihi Kitap Kapağı Bir Nefeste Cinsellik Tarihi
Karen Dolby
Maya Kitap
272

Bir Nefeste Cinsellik Tarihi, meşhur klasik felsefecilerden Ortaçağ papalarına, kral ve kraliçelerden doktorlara, siyasetçilere ve sokaktaki insanlara kadar geniş yelpazede pek çok insanın hayatının gölgede kalmış 'edepsiz' köşelerine ışık tutuyor. Tarihin derinliklerinde çıktığınız bu yolculukta herkesin 'bu taraklarda bezi olabileceğini' göreceksiniz. Kötü şöhretli Borgias, Marquis de Sade ve Sör Richard Burton (Kama Sutra'nın çevirmeni) gibi isimler resmin sadece ufak bir parçası. Sıradan insanların hayatlarından mektuplar, günlükler ve mahkeme kayıtları karşısında da bir o kadar şaşıracak; tasvir edilen çeşitlilik ve yaratıcılığı bazen utanç verici, bazen de çok komik bulacaksınız.

Kahramanları arasında felsefecilerden papalara, kraliçelerden imparatorlara, doktorlardan siyasetçilere herkesi bulabileceğiniz bu kitap, tarihe alternatif bakışıyla hem eğlenceli hem de pek edepsiz.

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Vatsyayana – Kama Sutra

Ücretli e-kitap indir
Kama Sutra Kitap Kapağı Kama Sutra
Vatsyayana
Sel Yayıncılık
232

Batı, cinselliğin yaşamımızdaki önemini ancak Freud'la fark etmesine karşın Hindular eski zamanlarda da bunu biliyorlardı. Yazılı belgelerden 1. ile 4. yüzyıl arasında yazıldığı anlaşılan Vatsayayana'nın Kama Sutra'sı ardındaki giz dolayısıyla her zaman ilgi çekmiştir. Kitapta önerilen bazı pozisyonların uygulanması hatta düşünülmesi çok güç olsa da, gençler bugün bile Kama Sutra'yı öğrenir ve uygularlar. Yaşlılar eserde kendilerince önceden denenmiş gerçekleri bulurken gençler, belki bazılarının hiç öğrenemeyeceği ya da çok geç öğrenecekleri şeyleri şimdiden öğrenme üstünlüğüne sahip olacaklardır. Cinselliğe adanmış Kama Sutra, yaşlı genç, herkes tarafından okunması gereken bir eserdir.

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir