Halil İbrahim Genç-Nur Göğü Seması 1

Ücretli e-kitap indir
Nur Göğü Seması 1 Kitap Kapağı Nur Göğü Seması 1
Halil İbrahim Genç
Dini

"Ant olsun! Rabb'inin en büyük ayetlerinden bir kısmını gördü" Ayetinde ve "Cebrail ile bütün gökleri geçerek Sidre-i Müntehaya geldik. Bana cenneti gösterdiler" Hadisinde işaret edilen Miraç olayıyla Güzel gözleriyle gök ehlini seyreden ve Bizleri gök ehli melekler ve ruhanilerle tanıştıran Hz Muhammed Mustafa (S.A.V)’in anısına…

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Türk ve İslam Tarihi ( Tercüman Gazetesi Eki)

Ücretli e-kitap indir
Türk ve İslam Tarihi Kitap Kapağı Türk ve İslam Tarihi
Tercüman gazetesi
İslam Tarih

Türk ve İslam Tarihi Tercüman Gazetesinin Eki PDF Formatında eklenmiştir.  İslam ve Türklük hakkında bilgi sahip olmak isteyen okurlarımızın kaçırmaması gereken bir seriye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Yasin İpek & Ender Atalay & Murat Serdar & Harun Işık – Şiadan Kızılbaşlığa Türklerde Alevilik

Ücretli e-kitap indir
Şiadan Kızılbaşlığa Türklerde Alevilik Kitap Kapağı Şiadan Kızılbaşlığa Türklerde Alevilik
Yasin İpek & Ender Atalay & Murat Serdar & Harun Işık
Ekim Yayınları
512

Asırlardır “Alevilik” konusu gündemdeki yerini hep korumuştur. Ateşli tartışmalar yaşanmış, kavgalar yapılmıştır. Bunu fırsat bilen bazı güçler halkı birbirine düşürmek, ortalığı daha da alevlendirmek için ellerinden geleni yapmış ve hala yapmaya çalışmaktadır. Her konuda olduğu gibi bu konuda da bilen-bilmeyen fikir yürütmüş ve halkı yalan yanlış bilgilendirme yoluna gitmiştir. Bütün bu yaşananların sonucunda gerçekle ilgisi olmayan bir çok “Alevilik” tanımı ortaya çıkmıştır.

Bu konular tartışılırken hep yanlı tartışmalar yapılmış, taraflı yayınlar yapılmıştır. Aleviler kendi bakış açılarından Aleviliği, Suniler yine kendi bakış açılarından Aleviliği anlatmıştır. Ve gerçekler neredeyse ortadan kaybolmuştur.

Alevilik ve Kızılbaşlık nedir, nasıl ortaya çıkmıştır? Tarih süreci içinde neler yaşanmış, hangi noktaya gelinmiştir? Şaman kültürünün etkileri nelerdir? Şia nedir ve Alevilikle bir bir ilgisi var mıdır?

İşte bu ve buna benzer bir çok sorunun cevabı bu kitapta toplandı. Konuya taraflı bakmayan tamamen uzman bir ekibin hazırladığı bu kitap gerçekleri objektif bir bakış açısıyla gün yüzüne çıkarıyor ve “Alevi” gerçeğini bütün yönleriyle ortaya koyuyor.

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Zeki Hafızoğulları – Laiklik, İnanç, Düşünce ve İfade Hürriyeti

Ücretli e-kitap indir
Laiklik, İnanç, Düşünce ve İfade Hürriyeti Kitap Kapağı Laiklik, İnanç, Düşünce ve İfade Hürriyeti
Zeki Hafızoğulları
US-A Yayıncılık
264

Laiklik kavramının ne olduğu, ifade hürriyetinin sınırlarının neden ibaret bulunduğu meselesi sürekli tartışma konusu olmuştur.
Tartışmalar bugün de devam etmektedir.

Okuyucuya sunulan bu eserde, söz konusu kavramlar, ilişkili olduğu öteki kavramlarla birlikte, çok farklı bir açıdan ele alınmış, geçerli hukuki temellere oturtulmaya çalışılmıştır.

Savunulan tüm düşüncelerin, en azından ülkemizde, özgün olduğuna inanılmaktadır.

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir