Şeyma Subaşı – Sadece Şeyma PDF indir

Ücretli e-kitap indir
Sadece Şeyma Kitap Kapağı Sadece Şeyma
Şeyma Subaşı
2019
PDF

Medyatik bir isim Acun ILICALI'dan ayrıldıktan sonra magazin ve gündemden düşmeyen isimlerden bir tanesi olan Şeyma SUBAŞI'nın ilk ve tek kitabı E-Kitap formatında sizlerle. Fakat Şunu da belirtelim okuyanların maalesef puanı 1,5 den 2 yi zor alıyor. Yorumlarınızı Göndermeyi ihmal etmeyin.

Hatırladığım ilk anı neydi?
Annemle babamın bana sıkıca sarıldığı aklıma geliyor.

Hepimizin güldüğünü hatırlıyorum sonra. Ve anneannemin masallarını.

İlk anılarımı bulutlar üzerindeymişim gibi hatırlıyorum, sonrası fırtına... hepinizin bildiği gibi... ve şimdi yine pembe bulutlar... hepimizin yaşadığı gibi...

Ben de bir annenin gözünün nuru, bir babanın altın saçlı kızıyım. Ve küçük bir kız çocuğunun, kucağında uyumayı çok sevdiği annesiyim.

Bunları unutmadan okuyun isterim hayatımı...

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Jack London – Yaşamak Hırsı

Ücretli e-kitap indir
Yaşamak Hırsı Kitap Kapağı Yaşamak Hırsı
Jack London
Dünya Klasikleri, Edebiyat, Hikaye (Öykü)
1977
102

Amerikalı gazeteci yazar Jack London (1876-1916) aynı zamanda bir denizci, altın arayıcısı ve macera adamıydı. Hayatı gemilerde, barlarda, sokaklarda geçti. Giriştiği kavgalarda yaralandı, serserilikten hapiste yattı. Fabrikalarda ağır işlerde çalıştı. Alkole de düşkündü. Hiçbir zaman bir diploma sahibi olamayan London yerel kütüphanelerde vakit geçirip kendi kendini eğitti (Sonradan çok büyük bir şahsi kütüphaneye sahip olacaktır). Sosyalist ve aktivistti. Çelişkili bir biçimde ırkçılıkla da suçlanmıştı. Popüler dergi yayıncılığının zirveye çıktığı bir dönemde bu dergiler için hikâye yazmaya başladı. Dergi hikâyeciliğinin öncülerinden oldu, bu işten para da kazandı. Çok okunan hikâyelerinde kendi yaşadıklarını ve gözlemlerini anlattı. Bilinen sözlerinden biri de şudur: "Köpeğe verilen bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, siz de köpek kadar açken onunla paylaşılan kemiktir." Bu kitapta yer alan hikâyeler şunlardır:

*Yaşamak Hırsı (Love of Life) ... Sayfa 3 *Beyaz Issızlık (The White Silence) ... Sayfa 20 *

Meksikalı (The Mexican) ... Sayfa 29 *Ateş Yakmak (To Build a Fire) ... Sayfa 52 *Altın Damarı (All Gold Canyon) ... Sayfa 66 *Yüz Karası (Lost Face) ... Sayfa 83 Londra Hakkında Bilgilerin Bulunduğu bu hikayede konu Bir adam arkadaşı ile altın aramaya gider. Yolda azıkları biter ve bitkin düşerler. Arkadaşı fazla dayanamaz, ölür. Kendi ise yoluna bitkin şekilde devam eder. Yolda onu sınavların en zoru bekliyordur.. 
Kurt açtır, adam aç.. Aralarında ölüm kalım savaşı başlar. Her ikisi Yaşam Hırsı için mücadele verir. 
Hangisi kazanır? 

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Simon Beckett – Ölülerin Fısıltısı

Ücretli e-kitap indir
Ölülerin Fisiltisi Kitap Kapağı Ölülerin Fisiltisi
Simon Beckett
Forensic anthropologists
1 November 2011
343

Ölülerin Fısıltısı'nı siz de duyacaksınız...

Adli antropolog Dr. David Hunter, "ceset çiftliği" olarak anılan bir araştırma merkezinde çalışmakiçin ABD'ye gittiğinde, kendisini bekleyen kâbustan habersizdir.

Uzmanlarla aynı konuya "merak salan" takıntılı bir katil, kendi dehşet verici deneylerini yapmak için kurban aramaktadır.
Tennessee'de çürümeye yüz tutmuş cesetler keşfedildikçe, Dr. Hunter da "gerçek vakalar" üzerindeçalışmak zorunda kalır.
Korkunç cinayetler, tüyler ürperten ayrıntılar...

"Ölümcül akıl oyunları... Sert ve keskin bir üslup..."
-The Times-

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Erhan Altunay – Masalcı

Ücretli e-kitap indir
Masalcı
Erhan Altunay
Edebiyat,Roman,Tarih

Masallar, anlatıldıkça gerçek olurlar...
Gerçeklik nerede başlıyor, masal nerede bitiyor belli değil. Kurguyla hakikatin iç içe geçtiği, şifrelerle dolu bir labirent Masalcı...Paganizm ve ezoterik öğretiler araştırmacısı ve yazarı Erhan Altunay'ın kaleme aldığı eşsiz bir tarihi roman. Dünya sahnesinde yüzlerce yıldır oynanan o büyük oyunun en önemli parçasıdır Türkiye... Özellikle İstanbul. Hatta Ayasofya...Yüzlerce yıl önce yaşamış olan bir Masalcı, bugünün İstanbul'unda Balat semtinde dolaşırken seçtiği bir adama anlattığı masalla yaklaşmakta olan büyük tehlikenin haberini veriyor. Kutsal Emanetler'in peşinde İstanbul sokaklarında şövalyelere karşı başlayan bu amansız mücadelenin sonu ne olacak? Kutsal Emanetler'i Fatih Sultan Mehmet mi sakladı? Şövalyeler Türk topraklarında hâlâ Kutsal Emanetler'i mi arıyorlar? Dünyanın her köşesinde patlayan her bombadan ya da sıkılan her kurşundan şövalyeler mi sorumlu? Kadıköy, Üsküdar, Çengelköy, Balat, Sultanahmet sokaklarında kalabalığın içine karışmış yürüyen şövalyeler kim? Masalcı'nın anlattığı masal bugüne ışık tutmayı başarabilecek mi? Yaklaşmakta olan büyük tehlikenin önüne geçmek mümkün mü? Nefes nefese okunacak eşsiz bir tarihsel kurgu, belki de saf gerçek

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir