Hilmi Anaç – İncir

Ücretli e-kitap indir
İncir: Geçmişten Günümüze Kitap Kapağı İncir: Geçmişten Günümüze
Hilmi Anaç
Aydın Ticaret Odası Kültür Yayınları
225

Aydın Ticaret odası Aydın Kentinin ticareti canlandırma çalışmalarında etkin varlığını sürdürürken, diğer yandan da kültürel çalışmalarıyla kent kimliği, kent tarihi ve kültürüne katkı sağlamak konusunda ciddi bir uğraş içerisindedir. Odamız 2006 yılından itibaren yayınlarına devam etmekte ve Aydın Ticaret Odasının katkılarıyla 5 eseri okuyucu ile buluşturmuştur. Kültür yayınları serisinde 6. eserimiz olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Doktora öğrencisi Hilmi Anaç tarafından ilk kez bilimsel çerçeve içinde hazırlanmış olan "Geçmişten Günümüze İncir" adlı çalışmasını sizlerle paylaşmaktan onur duyuyoruz. "Dağlarından yağ, ovalarından bal akan şehir" olarak özdeyişlerde yerini alan ama ne zeytini ne de inciri ile ilgili bir refrans kitabı bulunmayan, dünyanın en büyük incir üreticisi olan Aydın`ımızın sosyo- ekonomik yapısına da yön veren İncir`i tarihi ve kültürünü konu alan bir çalışmanın halkımızla buluşturulması Aydın Ticaret Odası için kaçınılmaz bir görevdir. "Geçmişten Günümüze İncir" adlı araştırmasını hazırlayan Hilmi Anaç`a, böyle bir çalışmanın eksikliğini sürekli dile getiren öğrencilerini yönlendiren, bu araştırmanın ortaya çıkmasında da yapıcı tönlendirmeleriyle danışmanlık yapan Adnan Menderes Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Günver Güneş Hocamıza teşekkür ediyoruz. Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Harun Odabaşı – Her Okuldan Adam Çıkmaz

Ücretli e-kitap indir
Her Okuldan Adam Çıkmaz Kitap Kapağı Her Okuldan Adam Çıkmaz
Harun Odabaşı
Zaman Kitap
220

legonun bir parçası oldu ve birleştirildiğinde fotoğrafın tamamı ortaya çıktı.

Şimdilik dağarcığımıza şu okullar düştü: Robert Koleji, Galatasaray Lisesi, Saint Benoit Lisesi, Kabataş Lisesi, Tarsus Amerikan Koleji, Talas Amerikan Okulu, Notre Dame de Sion Kıs Lisesi, Haydarpaşa Lisesi, Saint Beoit Lisesi, Kabataş Lisesi, Tarsus Amerikan Koleji, Talas Amerikan Lisesi, Vefa Lisesi, Alman Lisesi, Saint-Joseph Lisesi, Şişli Terakki Lisesi, Fevziye Mektepleri, Üsküdar Amerikan Kız Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, TED Ankara Koleji ve Darüşşafaka Lisesi. Yabancı okullara bizim nasıl baktığımız bir tarafa, bu okullara onların nasıl baktığını anlamak, en azından bir fikir vermesi açısından, Fransa'nın 1966 yılı cumhurbaşkanlığı seçimlerinde General De Gaulle'ün, Fransız televizyonlarında yaptığı bir konuşma ilham veriyor.

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Fyodor Korolyov – Lenin ve Eğitim

Ücretli e-kitap indir
Lenin ve Eğitim Kitap Kapağı Lenin ve Eğitim
Fyodor Korolyov
Sorun Yayınları
408

Eğitim ve öğretim sorunlarında duyduğumuz bilgilenme susuzluğu, bir yandan bu türden çalışmaların çevirisiyle, öte yandan özgün yerli araştırmaların üretilmesiyle giderilecektir. İnsanımızın donanımı, yeni nitelikler kazanmasının yolu, organize yapılanmaları oluşturmaktan, bu anlayışla sistematik eğitim ve öğretimden, ayrıca sosyal partikle iş yapılmasından geçiyor.

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Ahmet Bican Ercilasun – Dilde Birlik

Ücretli e-kitap indir
Dilde Birlik Kitap Kapağı Dilde Birlik
Ahmet Bican Ercilasun
Akçağ Yayınları
212

İsmail Gaspıralı’nın meşhur sözünden mülhem olarak yola çıkılmıştır. ”Turan Birliği” için önce dilde birlik sonra fikirde birlik sonra da işte(ekonomide) birlik gerektir diyerek dil üzerine yazılmış enfes bir eser. Özellikle özTürkçe anlayışı ,bu birliğe zarar verdiği için, kıyasıya eleştirmiş hoca, daha birçok haklı gerekçelerle.

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir