Harro Von Senger – Savaş Hileleri 3 (Strategemler)

Ücretli e-kitap indir
Savaş Hileleri 3 (Strategemler) Kitap Kapağı Savaş Hileleri 3 (Strategemler)
Harro Von Senger
Anahtar Kitaplar
360

Bu ciltte 28-36 arasındaki dokuz strategemler beraber bu görkemli baş yapıtı Türkçe'ye kazandırmanın keyfini okuyucumuzla paylaşıyoruz.
Toplam 1360 sayfası bulunan bu eşsiz yapıt, strateji dilimizin en değerli kitapları arasında yer alan zengin bir kaynaktır

Uzak Doğu ve özellikle Çin'in hukuk, dil ve kültürü üzerine dünyanın sayılı uzmanlarından olan İsviçreli Sinolog (Çin bilimci) Horro von Senger'e haklı bir ün sağlayan bu büyük yapıt yıllar süren müthiş bir emeğin ürünüdür.

Yayımlarımızın arasında çıkan dünyanın en eski ve en ünlü temel strateji kitabı olan Savaş Sanatı'nın yazarı efsanevi komutan Sun Tzu'nun da esin kaynaklarından olan bu 36 strategem, tarihten askeri ve siyasi örneklerinin yanında gündelik hayatın içinde strategemlerin nasıl kullanıldığını ve kullanılması gerektiğini zengin örnekler ve anlatımla ele alıyor.

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Harro Von Senger – Savaş Hileleri 2 (Strategemler)

Ücretli e-kitap indir
Savaş Hileleri 2 (Strategemler) Kitap Kapağı Savaş Hileleri 2 (Strategemler)
Harro Von Senger
Anahtar Kitaplar
544

İsviçreli Sinolog (Çin Bilimci) Harro Von Senger'in "Savaş Hileleri - Strategemler" adlı eserinin ikinci cildini yayınlıyoruz. Uzak Doğu ve özellikle Çin'in hukuk, dil ve kültürü üzerine dünyanın sayılı uzmanlarından biri olan yazar, uzun yıllardır üzerinde çalıştığı "Çinliler'in Ünlü 36 Strategemi"ni tamamladı.

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Harro Von Senger – Savaş Hileleri 1 (Strategemler)

Ücretli e-kitap indir
Savaş Hileleri 1 (Strategemler) Kitap Kapağı Savaş Hileleri 1 (Strategemler)
Harro Von Senger
Anahtar Kitaplar
465

İsviçreli sinolog! (Çin bilimci) Harro von Senger'in "Savaş Hileleri" kitabı, Çinlilerin düşmanları karşısında, her durum altında zafer kazanmalarını sağlayan geleneksel strateji kuralları ve varoluş senaryolarını, Batı'nın incelemesine ilk kez sunan paha biçilmez bir el kitabıdır. Çinli askeri teorisyen ve savaş sanatı isimli klasiğin yazarı Sun Tzu bu savaş hilelerini M.Ö. O. yüzyılda kullandı. Mao Zedung aynı savaş hilelerini Halk İhtilali'nde, Amerikan Deniz Piyadeleri ise Körfez Savaşı'nda kullandı. İlk olarak Ming Hanedanı döneminde sistematik hale getirilen ve yakın dönemlere kadar gizli tutulan bu savaş hileleri, Çinlilerin "aldatma sanatı"ndaki 2000 yıllık deneylerinin kristalize halidir. Bu kapsamlı ve geniş ufuklu kitap, bu hilelerin tüm Çinli asker, general, aydın, hukukçu, işadamı ve politikacıları için ana dayanak olduğunu sergilemektedir.Kitabın Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, İsviçre, A.B.D., Rusya ve Arjantin'deki sansasyonel satışı, bu savaş hilelerini Batı'nın yönetim kurulu ve toplantı odalarında da kullanılabilir olduğunu göstermektedir. (Savaş hilelerinin parlaklığını ortaya koyan kapsamlı bir çalışma Çin'de bile yapılmadığı için, kitabın Çince çevirisi Şanghay'da yayınlanınca bestseller oldu ve 5 ayda 200.000 adet sattı.)Uzakdoğu'da yıllar süren araştırmalar sonucunda Prof. von Senger en önemli 18 savaş hilesini seçti. Bunlar Batı ve Doğu kaynaklarındaki tarihi, efsanevi ve askeri bilgilerden seçilmiş 200'den fazla örnekle ortaya konmaktadır. "Savaş Hileleri" kitabı batılıların sadece Çin düşüncesini anlamalarına yardımcı olmayacak aynı zamanda gündelik hayatın çoğu kez zararsız gördüğümüz savaş hilelerini görmemizi de sağlayacaktır. Dramatikal ölçüde canlı, basitlikleriyle etkileyici ve tatmin edici bu kurallar bugünün dünyasında varolmak-zafer kazanmak -isteyen herkes üzerinde güçlü etkiler bırakacaktır.Harro von Senger hukuk, felsefe, tarih ve sinoloji (Çin bilimi) diplomalarına sahiptir. 1971 - 1977 arasında Taipei, Tokyo ve Beijing'de çalışmış Çin dili, edebiyatı, hukuku, politikası ve tarihi konusunda uzmanlaşmıştır. Breigau (Almanya)' daki Freiburg Üniversitesi'nde sinoloji profesörüdür. Aynı zamanda Lozan'daki İsviçre Mukayeseli Hukuk Enstitüsü'nde Çin hukuku uzmanı olarak görev yapmaktadır. 10 kadar kitabı Fransızca, İtalyanca, Felemenkçe, Çince ve Rusçaya çevrilmiştir.

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir

Sibel Özbudun & Gökçer Özgür & Temel Demirer – İmparatorun Soytarısı Egemen Medya

Ücretli e-kitap indir
İmparatorun Soytarısı Egemen Medya Kitap Kapağı İmparatorun Soytarısı Egemen Medya
Sibel Özbudun & Gökçer Özgür & Temel Demirer
Ütopya Yayınevi
319

ABD'nin 11 Eylül gerekçesiyle tetiklediği küresel saldırganlık, egemen medyayı ve medya etiği sorunsalını aniden tartışmaların odağına taşıdı. Egemen medya gerek Kuzey ülkelerinde gerekse Türkiye'de ABD'nin savaşlarında bir kez daha kötü bir sınav vererek doğrudan savaş propagandistliğine soyundu ve ağır ve haklı tepkilere, eleştirilere uğradı.

Bu kitap, öncelikle bunu hedefliyor, ama bununla da sınırlı kalmayarak, alternatif medya olanaklarını ararken egemen söylem hesaplaşmanın yollarını arıyor..

Ücretli e-kitap indir
Ücretli e-kitap indir Ücretli e-kitap indir